B-kategooria õppe miinimummaht on 36 teooriatundi pikkusega 45 minutit, 29 sõidutundi pikkusega 45 minutit ja pimeda aja koolitus. Teooriatunnid toimuvad Märjamaa Gümnaasiumi ruumides esmaspäeviti ja neljapäeviti kell 17.00.

Sõiduõppes kasutatakse manuaalkäigukastiga sõiduautosid Volkswagen Golf. Õpetaja Raivo Mäemurd töötab sõiduõpetajana alates 1978. aastast.

Kursusel osalemiseks tuleb õpilasel esitada kehtiv tervisetõend.

Juhul, kui õpilane ei saa sõidutunnis osaleda, tuleb tal oma mitteilmumisest ette teatada argipäevadel vähemalt 24 tundi ja nädalavahetustel vähemalt 48 tundi. Kui õpilane jätab oma mitteilmumisest teatamata, tuleb tal tasuda pool sõidutunni hinnast.

B-kategooria kursuse tasu on 880 eurot, mis sisaldab järgmist:

  • 36 teooriatundi
  • õppematerjalid
  • 29 sõidutundi (neist 1 libedarajal)
  • pimeda aja koolitus
  • esmaabikursus
  • 1 sõidutund enne riiklikku eksamit

Kui õpilane ei suuda miinimumprogrammiga saavutada nõutavat taset Maanteeameti sõidueksami sooritamiseks, siis on tal õigus võtta lisatunde vastava taseme saavutamiseks. 1 lisasõidutund (45 minutit) maksab 20 eurot. Teisest koolist tulijatele 25 eurot. 

Teooria korduseksam on tasuline ja maksab 5 eurot.

Kursuse eest on võimalik tasuda mitmes osas. Esimene osamakse (350 eurot) tuleb tasuda esimeseks õppepäevaks. Ülejäänud osamaksed (300 eurot, 230 eurot) tasutakse vastavalt lepingus sätestatud kuupäevadele. Õppemaksu õigeaegselt tasumata jätmise korral ei lubata õpilast õppesõidule.

Autokooli vastuvõtmise aluseks on õppelepingu sõlmimine ja õppetasu maksmine. Õpilasel on õigus lepingust taganeda ja nõuda tasutud õppemaks täies ulatuses tagasi, kui autokool ei ole suutnud selle sõlmimisest alates nädala jooksul õpet alustada.

Autokoolil on õigus leping üles öelda, kui õpilane ei alusta õpinguid nädala jooksul, puudub põhjuseta 4 tunnist või ei ole tasunud tähtajaks õppemaksu või muid makseid. Lepingutasu ei kuulu sel juhul tagastamisele.

B-kategooria sõiduõppe õppekava on siin.

SG

See leht kasutab küpsiseid. Mõni neist on vajalik lehe korrektseks toimimiseks, mõni aitab meil parendada kasutuskogemust (tracking cookies). Sa saad ise valida, kas lubad küpsiseid või mitte. Kui sa küpsistest keeldud, siis ei pruugi lehel kõik funktsionaalsused toimida korrektselt.